Wie dacht dat de cassette definitief was verdwenen, moet even twee keer kijken. De Japanse fabrikant Maxell – een naam die decennialang synoniem was met tapes – brengt met de Maxell MXCP‑P100 een nieuwe draagbare cassettespeler op de markt. En dit keer mét Bluetooth, USB-C en een moderne benadering.
Het toestel richt zich duidelijk op wie z’n oude tapes niet zomaar wil wegstoppen, maar opnieuw wil beluisteren, zonder een vintage Walkman uit 1988 op te graven.
Compact en vertrouwd, maar dan met usb-c
De vormgeving is klassiek. Denk aan een behuizing net groter dan een cassette zelf, met zichtvenster, transportknoppen bovenaan en een riemclip achterop. De afmetingen zijn 122 × 91 × 38 mm, en het gewicht blijft onder de 220 gram.
Nieuw zijn de aansluitingen: je vindt een USB-C-poort voor het opladen van de interne batterij én een 3,5 mm jack voor klassieke hoofdtelefoons. Maar wie liever draadloos luistert, kan ook gewoon verbinden via Bluetooth 5.4. Handig, en helemaal van deze tijd.
Draadloos luisteren naar tapes
De Maxell MXCP‑P100 ondersteunt Bluetooth‑uitvoer. Je verbindt dus moeiteloos je draadloze hoofdtelefoon of speaker met het toestel. Daarbij blijft het originele tapegeluid hoorbaar: licht grofkorrelig, een tikkeltje stoffig, maar voor velen exact wat de charme van cassette belichaamt.
Wie liever ‘ouderwets’ luistert, kiest voor de 3,5 mm jack. Dat levert bovendien iets langere batterijduur op: tot 9 uur met kabel, of zo’n 7 uur via Bluetooth. De batterij laadt volledig op in ongeveer 2 uur. Tijdens het opladen kan je gewoon blijven luisteren — een voordeel ten opzichte van AA-batterijgevoede modellen uit het verleden.
Wat zit er onder de motorkap van de Maxell MXCP‑P100?
Maxell heeft de mechaniek van de speler een stevige upgrade gegeven. Het opvallendste detail is een messing flywheel in het transportsysteem. Dat zorgt voor een stabiele loop en voorkomt snelheidsschommelingen — iets waar veel moderne ‘retro’ spelers het op laten afweten.
Geen Dolby, geen auto-reverse, geen opname. Dit is puur playback. De speler ondersteunt enkel Type I cassettes (de klassieke ferric tapes), tot een lengte van 90 minuten. Wie op zoek is naar high-end tape performance zit hier dus niet op z’n plaats. Maar voor de juiste doelgroep is dat geen probleem.
Klassieke bediening met moderne afwerking
Op het toestel vind je de bekende toetsen: play, pauze, vooruitspoelen, terugspoelen. Ze klikken stevig, zonder goedkoop plasticgevoel. Volume wordt geregeld met een draaischijf aan de zijkant. Aan de voorkant een klein LED-lampje dat aangeeft wanneer Bluetooth actief is of wanneer de batterij moet worden opgeladen.
De behuizing is beschikbaar in zwart en wit. Beide met een subtiele matte afwerking die eerder ‘functioneel retro’ dan kitsch aanvoelt. Een leuke knipoog, zonder overdreven nostalgie.
Voor wie is dit toestel bedoeld?
De MXCP‑P100 mikt op de tape-liefhebber die geen zin heeft in fragiele vintageapparaten of handmatig spoelen met een potlood.
Heb je nog een doos vol mixtapes of concertopnames? Dan kun je die met dit toestel opnieuw beluisteren, gewoon via je draadloze hoofdtelefoon. Je hebt geen versterker of stereo-installatie nodig, en ook geen batterijen in de la. Gewoon opladen, tape erin, afspelen. Klaar.
Hoe verhoudt de mxcp‑p100 zich tot de concurrentie?
In de voorbije jaren doken er al enkele cassettespelers met moderne aansluitingen op. Denk aan de modellen van We Are Rewind of FiiO’s CP13. Die mikken vaak op design of audiofielen, met meer functies en hogere prijzen.
De Maxell MXCP‑P100 kiest een andere route: compact, betaalbaar en gebruiksvriendelijk. Geen franje, maar een solide basis. En vooral: Bluetooth werkt goed, de USB-C-aansluiting is snel, en de transportkwaliteit is betrouwbaar. Je merkt dat Maxell ervaring heeft met dit soort mechaniek.
Een nicheproduct met duidelijke troeven
Deze speler zal geen revolutie ontketenen. Maar dat hoeft ook niet. Wat Maxell hier doet, is slim: ze geven mensen de mogelijkheid om hun tapes opnieuw te gebruiken, zonder gedoe. Geen convertersoftware, geen app, geen digitale kopieën. Gewoon luisteren — zoals vroeger, maar dan met het gemak van nu.
Het ontbreken van Dolby NR of hogere cassettestandaarden (Type II, Type IV) beperkt weliswaar de doelgroep. Maar voor wie mixtapes of oude opnames bezit in Type I-formaat, is dit toestel precies goed. En als bonus: het toestel past gewoon in je jaszak.
Conclusie
De Maxell MXCP‑P100 brengt de cassette terug in het dagelijks leven, maar dan met Bluetooth, USB-C en een compacte behuizing. De combinatie van eenvoudige bediening, betrouwbaar transport en draadloze mogelijkheden maakt dit toestel aantrekkelijk voor wie oude banden nieuw leven wil inblazen.
Geen overbodige functies, geen retro-marketing die het toestel overschreeuwt. Gewoon: een solide, moderne cassettespeler die doet wat hij moet doen.
































