Panasonic Connect Europe breidt zijn reputatie als technologisch pionier verder uit door een essentiële rol te spelen in een wereldprimeur: de eerste grootschalige rondreizende 360° immersieve concertreeks. Tijdens Cercle Odyssey – een unieke combinatie van muziek, visuele kunst en projectie – zorgen Panasonic’s 3-Chip 4K DLP™ laserprojectoren voor een adembenemende visuele ervaring die de lat voor live entertainment aanzienlijk hoger legt.
Cercle Odyssey: kunst, technologie en natuur verenigd
Cercle Odyssey is het geesteskind van Derek Barbolla, oprichter en artistiek directeur van Cercle. Geïnspireerd door Homerus’ epische verhaal “Odyssee”, neemt deze concertreeks bezoekers mee op een emotionele reis die het raakvlak tussen mens en natuur onderzoekt. Muzikale bijdragen komen van wereldbekende artiesten zoals Moby en Empire of the Sun. Tussen april en juni 2025 zullen meer dan 150.000 toeschouwers in Mexico City, Los Angeles en Parijs de immersieve shows beleven.
Cercle staat al langer bekend om zijn spectaculaire producties op unieke locaties, waaronder UNESCO-werelderfgoedlocaties. Met Odyssey gaat het collectief nu een stap verder door live muziek te combineren met 360° projectie – mogelijk gemaakt door de technologie van Panasonic.
Native 4k projectie op ongeziene schaal
Om de visuele component van Cercle Odyssey tot leven te brengen, wordt per locatie een indrukwekkend projectieoppervlak van 2.300 m² ingericht over muren en plafonds. In samenwerking met ETC Audiovisual installeert men 20 Panasonic PT-RQ50K projectoren, elk met een helderheid van 50.000 lumen en native 4K-resolutie (4096 x 2160). Twee units worden gestapeld per paneel en zorgen zo voor 100.000 lumen helderheid rondom tot 5.000 bezoekers per concert.
Panasonic’s ET-D3QW200 groothoeklens maakt het mogelijk om in korte afstanden beelden in 360° te projecteren – ideaal voor live evenementen met een immersief karakter. Zes extra PT-RQ35K-projectoren (30.000 lumen) worden bij het podium geplaatst om beelden op het plafond te projecteren.
Duurzaamheid centraal
Cercle Odyssey is niet enkel visueel vooruitstrevend – ook op ecologisch vlak is het project toekomstgericht. Alle apparatuur voor licht, geluid en projectie wordt lokaal verkregen om transportuitstoot te minimaliseren. Door te kiezen voor projectoren in plaats van traditionele LED-schermen, wordt bovendien aanzienlijk bespaard op energieverbruik – zeker gezien de omvang van het projectiegebied.
Panasonic’s RQ50K-projectoren zijn ontworpen voor onderhoudsarme prestaties tot 20.000 uur, wat hen ideaal maakt voor mobiel gebruik in grote evenementen.
De toekomst van live entertainment
Volgens Hartmut Kulessa, Marketing Director Visual Systems bij Panasonic Connect Europe, is dit partnerschap een voorbeeld van hoe technologie en kunst elkaar versterken: “We geloven dat beelden mensen kunnen raken en verbinden. Met onze 4K-projectietechnologie brengen we Cercle Odyssey tot leven en zetten we samen een nieuwe standaard voor duurzame, meeslepende live evenementen.”