Waarom zou een R2R-dac thuis op het hifirek moeten blijven staan? YBA vindt van niet en stelt met de YBA VIBE P1 het eerste model van zijn nieuwe VIBE-reeks voor: een compacte DAC en hoofdtelefoonversterker met een discrete R2R-schakeling, ontwikkeld samen met Shanling. De P1 speelt PCM tot 32-bit/768 kHz en DSD512 via USB-C, heeft een 3,5mm- en een 4,4mm-uitgang en levert met externe voeding tot 1,33 watt aan 32 ohm.
Het Franse YBA werd in 1981 opgericht door Yves-Bernard André en is sinds 2009 in handen van Shanling. Die band vertaalt zich in de P1 in een eigen R2R-dac, samen met Shanling ontwikkeld. In plaats van een gangbare delta-sigmachip werkt het ontwerp met 126 nauwkeurige thin-filmweerstanden in een 19+5 gesegmenteerde architectuur.
Via het 2,23 inch scherm kies je tussen NOS-weergave en oversampling. Daarnaast is er een parametrische equalizer met tien banden, die werkt bij samplefrequenties tot 384 kHz. Je stelt die in via een webinterface in Google Chrome of, op Android, via Shanlings Eddict Player-app. Voor iOS is er geen app.
YBA VIBE P1 – een heel compacte behuizing
De VIBE P1 meet 93 x 65 x 14 millimeter en weegt 120 gram: klein genoeg om samen met je smartphone in een jaszak te verdwijnen. YBA kiest voor een aluminium behuizing met een glazen front. Het ontwerp verwijst naar de Signature- en Genesis-series van het merk, inclusief het typische ‘smile’-venster.
Bluetooth ontbreekt bewust. YBA kiest voor een bedrade aanpak en gebruikt de beschikbare ruimte liever voor de signaalweg en de R2R-elektronica.
Tot 1,33 watt via de gebalanceerde uitgang
Voor de hoofdtelefoonversterking combineert YBA twee ADA4610-opamps met vier BUF634A-buffers. Er is een 3,5mm single-ended en een 4,4mm gebalanceerde uitgang.
Op de interne batterij levert de P1 volgens de fabrikant 278 mW aan 32 ohm via 3,5 mm en 1.080 mW via 4,4 mm. Sluit je externe voeding aan op de tweede USB-C-poort, dan stijgt dat tot ongeveer 340 mW single-ended en 1,33 watt gebalanceerd. Daarmee komen ook veeleisender over-ears binnen bereik. De uitgangsimpedantie bedraagt 0,3 ohm single-ended en 0,7 ohm gebalanceerd.
Aparte USB-C-poorten voor data en voeding
De USB-C-data-ingang accepteert PCM tot 32-bit/768 kHz en DSD512. YBA levert ook een kabel van USB-C naar RCA mee voor een coaxiale verbinding, zodat je een cd-transport of streamer kunt aansluiten. Via coaxiaal gaat de ondersteuning tot 24-bit/192 kHz en DSD64.
De ingebouwde batterij van 2.750 mAh is goed voor maximaal elf uur via de 3,5mm-uitgang en 9,5 uur via de gebalanceerde uitgang.
Prijs en beschikbaarheid
De YBA VIBE P1 komt in september 2026 op de markt voor 649 euro. Een beschermhoes in PU-leder wordt afzonderlijk verkrijgbaar. De prijs daarvan is nog niet bekend bij de redactie.

































