De vinylplaten die in 1977 naar de ruimte werden gestuurd met Voyager zullen binnenkort opnieuw uitgebracht worden. De collectie aan platen bevat een uur aan muziek, begroetingen in 55 talen en walvis liederen.
In 1977 stonden de vier buitenplaneten, Jupiter, Uranus, Neptunus en Saturnus, op één rij. NASA wilde hier volop gebruik van maken en stuurde toen zijn onbemande sonde Voyager 2 de ruimte in. Het hoofddoel was deze planeten bereiken en wetenschappelijk onderzoek voeren. Mocht de sonde onderweg echter leven tegenkomen, konden ze altijd de Voyager Golden Record van het toestel halen en volgens de instructies op de hoes de plaat afspelen. Hierop stond de destijds ‘beste muziek op aarde’ met songs als Johnny B. Goode van Chuck Berry, of een heel assortiment aan klassieke muziek. Daarnaast kon je ook begroetingen in 55 talen terugvinden, evenals dierengeluiden onder de noemer ‘Sounds of Earth’.
Nu ontstond er op Kickstarter een nostalgisch project om deze boodschap aan buitenaards leven opnieuw uit te brengen, maar dan wel op Aarde. Het gaat om een set van drie goudkleurige vinylplaten die je toegestuurd krijgt wanneer je $98 doneert aan het project. Het gaat om het volledige pakket dat NASA in de ruimte stuurde, enkel verbeterd. Je krijgt naast de LP’s ook een boek over de Voyagerreis, een drukplaat met het diagram van de Golden Record en digitale downloads van alle tracks in mp3 en FLAC. Mocht je interesse hebben om de Voyager Golden Record aan te schaffen kan je je best even digitaal verplaatsen naar de Kickstarterpagina.