Leema Acoustics bestaat nu al zo’n tien jaar en dat geeft reden tot een speciale editie. Voor het eerst jubileum werd dan de Tucana II geïntegreerde versterker genomen, het eerst product dat de fabrikant op de markt bracht.
Tien jaar geleden bracht Leema Acoustics de Tucana op de markt, het eerste elektronische product dat er van het bedrijf kwam. Aangezien Leema nu tien jaar is geworden, is het tijd om die oude Tucana vanonder het stof te halen en ze nog eens onder de loep te nemen. De Tucana II Anniversary Edition is het nieuwe model en bevat zelfs nieuwigheden op vlak van uiterlijk. Zo krijgt de geïntegreerde versterker een nieuw frontpaneel met een logo in chroom van Leema.
Natuurlijk zijn de veranderingen aan de binnenkant veel interessanter. De versterker krijgt bijvoorbeeld al nieuwe circuitborden die meer kracht kunnen doorsturen. Daarnaast zijn de oude condensatoren ingewisseld voor Nichicon Muse Series condensatoren. Daarbovenop zal deze versterker weinig geluid maken, aangezien de ingebouwde transformatoren Noratel Xtra Quiets zijn. Deze zorgen voor een betere krachtverdeling en zullen geen geluid maken wanneer ze warm zijn. Al deze veranderingen brengen 150 Watt bij 8 Ohm op tafel, niet niks dus. De Leema Acoustics Tucana II zal je wel zo’n €6.900 kosten.