Sony brengt zeer functionele platenspeler op de markt, namelijk de PS-Hx500. De nieuwe draaitafel kan niet alleen je favoriete lp’s draaien, maar ook de muziek van de plaat rippen en digitaal overzetten in DSD-kwaliteit.
De PS-HX500 is het nieuwste pareltje van Sony. De platenspeler brengt een minimalistisch model naar voren dat voor stevigheid en kwaliteit zorgt. De draaitafel gebruikt een rechte toonarm met moving magnet cartridge. MDF is het gekozen materiaal voor de behuizing. Die keuze leidt tot minder vibraties en resonanties. Ook de zelfontwikkelde rubberen voetsteunen houden vibraties tegen. De Sony PS-HX500 wordt aangestuurd via een stabiele riem-aandrijving die volgens Sony een natuurlijk geluid verzorgt. Verder draait de speler 33 1/3 r/min, 45 r/min. Via zijn Phono-EQ aansluitingen kan je zowel lijn- als phono-uitgangen koppelen met de speler.
We spreken hier echter niet over een gewone platenspeler. Deze heeft ook de mogelijkheid alle afgespeelde muziek op te nemen en te rippen. Via de USB aansluiting kan je de PS-HX500 koppelen aan de pc en zo via de Hi-Res Audio Recorder-app alles opnemen. Die opnames gebeuren in zowel DSD (5.6 mHz of 2.8 mHz) of als je via PCM opneemt krijg je een WAV bestand (maximaal 24bit/169 kHz). Wanneer alle muziek klaar is kan je die nog bijvoorbeeld plaatsen op de Sony HW-ZX100 hi-res portable. Daarna kan je op ieder moment van je muziek genieten. De PS-HX500 kan je nu aanschaffen en kost je €500. Meer informatie kan je vinden op de website van Sony.