De besturingsapp van Arcam krijgt een nieuwe update, namelijk versie 1.3. De update zal ondersteuning bieden voor streamingdiensten Tidal en Qobuz.
Arcam vindt dat het tijd wordt voor een nieuwe update van hun eigen app, MusicLife. Versie 1.3.0 is nu al beschikbaar in de Appstore (jammer genoeg niet voor Android). De nieuwe update komt er speciaal voor de CD-spelers, DACs en AV-receivers van het merk, een lijst kan je onderaan vinden. Het handige aan de vernieuwde app is dat er ondersteuning komt voor Tidal en Qobuz, waardoor je ook digitaal kan genieten van lossless FLAC in 16-bit/44 kHz. Ook internetradio zal beschikbaar zijn na de update. Je kan dus duizenden radiozenders kiezen dankzij enkele taps op je scherm.
Arcam MusicLife is een applicatie die je volledige controle geeft over je mediastation, voorwaarde is wel dat je systeem van Arcam is. Je kan een Mac, NAS, iPhone, iPad of iPod Touch via bluetooth verbinden en zo al je muziek afspelen. Het handige is dat alle eigen content op je apparaten kan afgespeeld worden naast die van je favoriete streamingdienst. Vooral belangrijk om te weten is dat de update van MusicLife enkel zal werken op de volgende apparaten:
Solo Music, Solo Movie, CDS27 SACD/CD player, airDAC, UDP411 Blu Ray player, AVR850, AVR550, SR250, AV950, AVR750, AVR450, AVR380, AVR400, AVR360, AV888, AVR600, AVR500 en Arcams High-End Home Cinema componenten.